Hírek - archívum /
Beszámoló a Csepregi Ipartestület Egyesület székház avató ünnepségről
Projekt: Közösségi és szolgáltató ház felújítása, közösségi tér létesítése helyi vállalkozók részére
Az EMVA IV. tengely LEADER TK3 Közösségi terek-, létesítmények-, intézmények-, szolgáltatásaik létrehozása, fejlesztése és a hozzá kapcsolódó rendezvények támogatása HVS intézkedés
Pályázó: Csepregi Ipartestület Egyesület
Rendezvény helyszíne: 9735 Csepreg, Rákóczi F. u. 1 sz. Csepregi Ipartestület Egyesület székháza
Rendezvény időpontja: 2014.10.17 – én 17.00 – tól 20.00 – ig
Résztvevők köre: Csepregi Ipartestület Egyesület tagjai.
Vlasich Krisztián, Csepreg Város polgármestere
Kovács Vince, Vas Megyei Ker. és Iparkamara elnöke
Proksza Ildikó, UTIRO LEADER Egyesület munkaszervezet vezető
Pócza Antal, Csepregi Ipartestület Egyesület elnöke
Dr. Abonyi János, Autent Kft ügyvezetője, meghívott előadó
Spitz Zoltán meghívott előadó
Rendezvény célja:
A Székház felújítás lezárásaként, átadó ünnepség került megszervezésre a tagság számára.
Rendezvény eredménye:
Megtörtént a felújítás után a székház hivatalos átadása, az Egyesület tagsága birtokba vehette az elkészült épületet. A megjelentek az előadóktól, az előadásokból napra kész információkat kaphattak az Egyesület életéről, aktuális politikai, gazdasági kérdésekről. Ugyanakkor a rendezvénnyel elindult az a folyamat, amely érdekében az Egyesület a székház felújításába belekezdett, és amiért a felújítást véghezvitte. A rendezvénnyel hivatalosan is létrejött egy olyan közösségi tér, amely egyrészt a helyi és kistérségi vállalkozók, vállalkozások részére szolgáltatásokat nyújt, másrészt lehetőséget biztosít közösségi, kulturális rendezvények, összejövetelek, információs napok megtartására. A fejlesztéssel létrejött új szolgáltató központ helyben elérhető szolgáltatásokat tud nyújtani a kistérség vállalkozóinak. Nem lesz szükséges minden egyes problémával a megyeszékhelyre beutazni, helyben kaphatnak választ, megoldási javaslatokat a vállalkozók kérdéseikre. A kamara együttműködésével a helyi, kistérségi érdekképviselet is megoldott. Az Egyesület a székház felújítással el kívánja érni, hogy létrejöjjön egy, a helyi vállalkozókat tömörítő kör, amelynek tagjai képesek egymást segíteni, tanácsokkal ellátni. Rendszeresen kicserélhetik tapasztalataikat, beszélhetnek sikereikről, megbeszélhetik kudarcaikat a vállalkozások vezetése és a mindennapok területén is. A rendezvény eredményeként hosszabb távon olyan kulturális közeg kialakítása a cél, amely a kisvárosi élet mozgató rugójává válhat.
Rendezvény programja: Meghívó szerint
A rendezvény a felújítás után elkészült ingatlan megtekintésével kezdődött. A meghívottak, valamint az egyesület tagjai megtekinthették a felújított ingatlanrészt. A hivatalos ünnepséget Pócza Antal egyesületi elnök nyitotta meg. Köszöntötte a megjelenteket, majd röviden ismertette az egyesület múltját. Beszámolt a Leader pályázatról és a felújítási munkálatokról. Tájékoztatta a megjelenteket a székház hasznosításával kapcsolatos elképzelésekről, a folyamatban lévő tárgyalásokról. Befejezésül az Ipartestület Egyesület rövid távú elképzeléseiről beszélt.
Vlasich Krisztián polgármester köszöntőjében a civil közösségek a helyi kezdeményezések fontosságáról, a település fejlődésében játszott szerepükről beszélt. Üdvözölte az Egyesület elképzelését, hogy egy közösségi teret hozott létre, elsősorban a helyi vállalkozók, vállalkozások számára. Kiemelte a helyi vállalkozások megerősödésének fontosságát az Önkormányzat, a helyi közösségek szempontjából.
Dr. Abonyi János könyvvizsgálóként a NAV ellenőrzések tapasztalatairól adott átfogó elemzést, valamint aktuális számviteli kérdésekről beszélt.
Spitz Zoltán meghívott előadó az aktuális pályázati lehetőségeket ismertette, kiemelten a vállalkozások számára elérhető, vagy a közeljövőben megjelenő pályázati lehetőségeket.
Kovács Vince Kamarai elnök aktuális kérdésekről adott tájékoztatást. Ennek keretében a kamarák megváltozott helyzetéről, a szakképzésben elfoglalt és a jövőben betöltendő szerepéről beszélt. Részletesen ecsetelte a felnőtt oktatás fontosságát, gazdaságpolitikai összefüggésében világított rá a szakképzés fejlesztésének fontosságára.
Este 19 órától Proksza Ildikó az UTIRO LEADER Egyesület munkaszervezet vezetője tartott térségi tájékoztató fórumot az Egyesület 2007-2013-ban a tervezési térségben végzett munkájáról, a térségfejlesztés jelenlegi helyzetéről valamint az EMVA-ból nyújtandó LEADER támogatások igénylésével kapcsolatos tudnivalókról. Tájékoztatást adott a térségi, kistérségi tervezési folyamatokról, az intézményrendszer várható változásairól.
A rendezvény kulturális programmal zárult. A Csepregi Fúvós Zenekar adott színvonalas műsort a megjelentek számára, melyet állófogadás zárt le.