Hírek - archívum /
Beszámoló a Lukácsházi szüreti felvonulásról
Beszámoló
SZÜRET 2014 rendezvény Lukácsháza
Időpont: 2014. 09. 20.
Helyszín: Lukácsháza Közösségi Ház udvarán lévő sörsátor
Szüreti felvonulás: a település utcáin
Rendező: Borbarát Hölgyek Lukácsházi Egyesülete
Szakmai társrendező: Lukácsháza Közösségi Ház
A szervező munka a rendezvény előtt 1 hónappal elkezdődött. Egyeztetve lett a felvonulási útvonal, a megálló és kínáló helyek, véglegesítve lett a program.
Pénteken délután a felvonuló traktorok fogatok és a sörsátor díszítése zajlott. Szombaton lettek feldíszítve a kínáló, megálló helyszínek.
13.00 órától gyülekeztek a felvonulók a Közösségi Ház mögött lévő Kisposta utcában.
A 3 lovas fogatból és 12 traktorból és szerelvényéből álló konvoj 14.00 óra után indult el a település utcáin és Lukácsházán 3, a szomszédos Gyöngyösfaluban 1 helyszínen volt megálló, ahol két iskolai néptánccsoport és a Szt. Márton kórus adott műsort. A Helyszíneken finomságokkal és italokkal várták a felvonulókat. A felvonulóknál minden korosztály képviselte magát és a rendezvényre kőszegi és csepregi Borbarát Hölgyek is érkeztek. Mintegy 150 beöltözött felvonuló vett részt az eseményen és a megállóhelyeken is népes közönség várta a felvonulókat és a műsort.
A felvonulók 17.00 óra után értek vissza az indulási helyre és onnan történt a bevonulás a sörsátorba.
17.00 órától Zsiga zenészé volt a színpad
18.00 órakor Márió a harmonikás adott műsort.
A vacsorát követően (marhagulyás) következett a felvonulók nyitótánca.
20.00 órától a Mega zenekar közreműködésével 02.00 óráig tartott a Szüreti bál
A szeptember 22-i Vas Népe fényképes cikkben számolt be az eseményről.